Technik farmaceutyczny

Poświęć 5 minut i dowiedz się, dlaczego nauka w naszej szkole na tym kierunku medycznym może być inwestycją, a nie kosztem.

Technik farmaceutyczny Olsztyn (potocznie: technik farmacji)

Czesne za 0 zł!

Nauka na kierunku bezpłatna!

Jeśli swoją przyszłość chcesz związać z branżą medyczną, nie musisz podejmować długotrwałych studiów. Swoje plany możesz zrealizować szybciej podejmując naukę na kierunku technik farmaceutyczny, jaką oferuje Ci szkoła policealna,a niektórzy nazywają nas policealne studium farmaceutyczne

Praca dla technika farmacji Olsztyn i nie tylko

Zamiast pięciu lat w szkolnych ławach spędzisz zaledwie dwa, a zamiast tytułu farmaceuty zdobędziesz tytuł technika farmaceutycznego. Choć to zawody zbliżone, które różnią się zakresem uprawnień, rynek pracy nie traktuje ich podobnie. Tu większą przewagę mają technicy farmaceutyczni, dla których apteki przewidują aż 80 procent etatów. Pozostałe miejsca pracy proponowane są absolwentom studiów wyższych.

Decydując się na edukację zawodową będziesz więc o krok do przodu na rynku pracy, zaoszczędzisz czas i pieniądze. W trakcie nauki zdobędziesz przygotowanie merytoryczne i praktyczne do pracy w placówkach systemu opieki zdrowotnej, takich jak:

• apteki i punkty apteczne,
  • sklepy farmaceutyczne, zielarskie, medyczne, kosmetyczne,
  • laboratoria farmaceutyczne, toksykologiczne, chemiczne, zielarskie, kosmetyczne,
  • stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Wśród moich znajomych różnie nazywa się osoby pracujące w aptece. Aptekarz, farmaceutka, pigularz, technik farmacji... Nie zmienia to jednak faktu, że dookoła powstaje mnóstwo aptek, a ktoś przecież musi w nich pracować! Mieszkam w Olsztynie i farmacja, to moja szansa na pewną pracę i spokojną przyszłość." (Dagmara, absolwentka Technik farmaceutyczny - Medyczna Szkoła Zawodowa PROMEDICA.

Kompetencje technika farmaceutycznego

Zdobycie pracy i, co ważne, jej utrzymanie umożliwią Ci wszechstronne umiejętności, które wpisują się w kanon obowiązków regulowanych przez prawo farmaceutyczne.

Dzięki temu, że w PROMEDICE na kierunku technik farmaceutyczny nauka odbywa się na najwyższej jakości sprzęcie laboratoryjnym, zdobędziesz wprawę i nie będziesz miał oporów, by w przyszłości w pełnym wymiarze wykorzystywać swoje możliwości. W praktyce nauczysz się, jak przygotowywać produkty lecznicze, jak oceniać ich jakość i jak je bezpiecznie wydawać. Dowiesz się też, jak prowadzić analizy laboratoryjne. Będziesz wiedział jak zarządzać dokumentacją apteczną i jak zarządzać środkami farmaceutycznymi. Bez kompleksów będziesz więc mógł podjąć wymarzoną pracę. Dla naszej szkoły technik farmacji to przede wszystkim pasja.

Sprawdź aktualności dotyczące kierunku Technik farmacji w naszej szkole:

• Technik farmacji w PROMEDICE»
  • Technik farmaceutyczny – podstawowe informacje»
  • Wywiad z koordynatorem kierunku»
  • Wirtualny spacer po Szkole»

Bałam się, że sobie nie poradzę, że będzie dużo chemii, że to nie jest kierunek dla mnie. Faktycznie, początki nie były łatwe, ale z tygodnia na tydzień nauka na kierunku Technik farmaceutyczny w Olsztynie, w PROMEDICE była coraz przyjemniejsza, a moje obawy coraz mniejsze. Teraz, gdy jestem jakiś czas po egzaminach, wiem, że dla chcącego nic trudnego. Pod warunkiem, że ma się dobrych i życzliwych nauczycieli.Ewa absolwentka kierunku Technik farmacji - Medyczna Szkoła Zawodowa PROMEDICA)

Potwierdzeniem Twoich kwalifikacji zawodowych będzie egzamin zewnętrzny, który czeka Cię po ukończeniu 4. semestru nauki. Jego pozytywny wynik zapewni Ci tytuł zawodowy i prawo do wykonywania zawodu. Dzięki temu, że otrzymasz Europass, czyli suplement do dyplomu, Twoje kwalifikacje honorowane będą także w krajach Unii Europejskiej.