Pierwsza pomoc

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy to nie przywilej - to obowiązek. Wybierz kurs dla siebie, zaufaj doświadczeniu i bądź spokojniejszy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Szkolenia i kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej Olsztyn

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

Najobszerniejsze szkolenie udzielania pomocy przedmedycznej, kierowane do grup zawodowych, które w swojej pracy spotykają się z bezpośrednimi zagrożeniami zdrowia i życia.

Szczegóły kursu

Kursy pierwszej pomocy dla osób indywidualnych

Szkolenia skierowane do osób indywidualnych, pozwalające poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Szczegóły

Kursy pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Kursy zaprojektowane z myślą o zakładach pracy, grupach zorganizowanych, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy.

Szczegóły

Kursy pierwszej pomocy dla nauczycieli i pracowników oświatowych

Kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej skierowane do osób zatrudnionych w placówkach oświatowych.

Szczegóły

Warsztaty i pokazy pierwszej pomocy

Kierowane do grup zorganizowanych, przedszkoli, szkół, imprez plenerowych, eventów, festynów, które chcą wzbogacić swoją ofertę o pokaz pierwszej pomocy.

Szczegóły

Seminaria punktowe dla ratowników medycznych

Organizowane w celu doskonalenia zawodowego ratowników medycznych. Zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Szczegóły

Bądź na bieżąco, dołącz do naszej Społeczności na Facebook’u (kliknij w obrazek poniżej)!

Polub nas!

Potrzeba

Jak zareagowałbyś, kiedy ktoś w Twoim otoczeniu potrzebowałby pomocy? Czy potrafiłbyś udzielić pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia? Czy znasz zasady pierwszej pomocy?

Kurs pierwszej pomocy

W sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie życie powinniśmy reagować wszyscy, a nie tylko wykwalifikowane służby medyczne. Do działania zobowiązują kwestie moralne, ale także prawo. Bierność często tłumaczymy brakiem umiejętności. Tę lukę jednak szybko można uzupełnić biorąc udział w kursach pierwszej pomocy przedmedycznej.

Liczy się doświadczenie

PROMEDICA ma szeroką ofertę profesjonalnych szkoleń, podczas których można nauczyć się, jak rozpoznawać zagrożenie, jak zachować się w sytuacji niebezpieczeństwa i jakie działania podejmować, by nie narażając siebie, uratować kogoś innego. W trakcie kursów słuchacze poznają zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, które mogą wystąpić w różnorodnych sytuacjach życiowych.

Seminaria punktowe i kursy doskonalące Olsztyn dla Ratowników medycznych

Nowością w ofercie są seminaria mające za zadanie doskonalenie zawodowe ratowników medycznych podczas, których uczestnicy nie tylko będą mieli okazję zaktualizować swoją wiedzę i podnieść kwalifikacje, ale i zdobyć punkty edukacyjne, które są obowiązkowe w pracy ratownika medycznego. Są to zazwyczaj jednodniowe spotkania podczas, których uczestniczący w nich ratownicy medyczni mogą zdobyć do 8 punktów edukacyjnych. Seminaria dla ratowników medycznych odbywają się w Olsztynie.

Tylko sprawdzona i doświadczona kadra

Wszystkie kursy prowadzą doświadczeni ratownicy medyczni, funkcjonariusze straży pożarnej, lekarze medycyny ratunkowej oraz dyplomowane pielęgniarki. Zajęcia dedykowane są nie tylko pracownikom służby medycznej, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, ale także wszystkim grupom społecznym – nauczycielom, urzędnikom, kierowcom, rodzicom i dzieciom – nawet tym najmłodszym.

Wszyscy uczestnicy szkoleń zdobywają praktykę ćwicząc na profesjonalnym sprzęcie ratunkowym. W zajęciach wykorzystywane są dobrze wyposażone apteczki, torby ratownicze, nosze do transportu, a także nowoczesne fantomy.

Strefa wiedzy

Termin "pierwsza pomoc" obejmuje zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Czynności te podejmuje osoba znajdująca się na miejscu zdarzenia, wykorzystując powszechnie dostępny sprzęt medyczny oraz leki.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia służb ratowniczych o nagłym zagrożeniu zdrowotnym, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Krew oraz wydzieliny są materiałem potencjalnie zakaźnym. Większość chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C czy AIDS przenosi się przez kontakt z zakażoną krwią.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: A - sprawdź drożność dróg oddechowych. Jeżeli są niedrożne - udrożnij je.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: B - sprawdź czy dana osoba oddycha. Jeżeli nie - rozpocznij resuscytację.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: C - sprawdź czy występują krwawienia zewnętrzne. Jeżeli tak - staraj się je zatamować. Zadbaj o komfort cieplny poszkodowanego.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: D - sprawdź świadomość poszkodowanego poprzez zadanie mu kilku pytań.

Jeżeli dokonałeś oceny stanu ABCD i nie dojechały służby ratownicze, oceń świadomość poszkodowanego poprzez wywiad SAMPLE

Wywiad SAMPLE: S - zapytaj co się stało, jakie dolegliwości ma poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: A - zapytaj o ewentualne alergie, na które może cierpieć poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: M - zapytaj jakie ewentualne leki przyjmuje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: P - zapytaj na jakie ewentualne choroby przewlekłe choruje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: L - zapytaj kiedy poszkodowany jadł coś ostatnio.

Wywiad SAMPLE: E - zapytaj czy poszkodowany pamięta jak doszło do zdarzenia.

5 powodów, dla których warto nam zaufać