Od 15 lat z Wami!

Submenu

Opiekun medyczny

Lubisz opiekować się ludźmi i nie stanowi to dla Ciebie problemu? Jeżeli tak, to Opiekun medyczny to idealny zawód dla Ciebie.

Opiekun medyczny Olsztyn

Czy wiesz, że?

Nauka na kierunku jest BEZPŁATNA!

 

Bardzo dużym wyzwaniem w XXI w. jest fakt, że z jednej strony społeczeństwo nieuchronnie starzeje się, zmaga się z poważnymi chorobami, a z drugiej ma coraz mniej czasu na zajmowanie się bliskimi. Daje to coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi związane z opieką realizowaną przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Coraz częściej i bardziej świadomie porusza się kwestie związane z zapewnieniem profesjonalnej opieki nad ludźmi. Nie tylko tymi z różnymi poważnymi problemami zdrowotnymi, ale i nad osobami starszymi, małymi dziećmi, niepełnosprawnymi.

Jeżeli dobrze czujesz się opiekując się innymi, widzisz w tym swoją przyszłość i chcesz kształcić się w tym zakresie, możesz wykorzystać swój potencjał i rozpocząć naukę na kierunku Opiekun medyczny.

Długo zastanawialiśmy się wraz z pracownikami nad tym czy uruchomić kształcenie na kierunku Opiekun medyczny. Olsztyn wydawał nam się rynkiem, na którym funkcjonuje dużo szkół policealnych kształcących na tym kierunku. Jednak zdecydowaliśmy się to zrobić. Dlaczego? Na wszystkich kierunkach, na których kształcimy, nie ważne czy to jest Technik farmacji, czy Technik weterynarii staramy się to robić w zgodzie z rynkiem pracy. Co to oznacza? Naszym celem jest dobrze przygotowany do pracy absolwent, który zostanie przez nas wyposażony w niezbędne umiejętności, które spowodują, że będzie on stanowił realną wartość na tym rynku. Tak też będzie w przypadku uruchomionego właśnie w Olsztynie Opiekuna medycznego. (dr Wojciech Muzyka - Dyrektor MSZ PROMEDICA)

Opiekun medyczny - nauka, praca

Opiekun medyczny jako zawód jest coraz bardziej doceniany, coraz częściej poszukiwany na polskim i zagranicznym rynku pracy a możesz zdobyć go w Olsztynie! To przede wszystkim szansa na dobre i szybkie zatrudnienie, dlaczego? Ponieważ nauka w Medycznej Szkole Zawodowej PROMEDICA trwa tylko dwa semestry a zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną  oraz  doświadczoną kadrę. Możesz połączyć  naukę z pracą, ponieważ zajęcia odbywają się tylko w weekendy.

Twoje umiejętności do wykonywania zawodu pomocniczego w zakresie czynności opiekuńczo-pielęgnacyjnych
u chorych w warunkach szpitalnych i domowych potwierdzi egzamin państwowy, dzięki któremu uzyskasz kwalifikacje niezbędne w zawodzie Opiekuna medycznego.

Praca dla Opiekuna medycznego, Olsztyn i nie tylko

Jako opiekun medyczny będziesz mógł sprawować wykwalifikowaną i profesjonalną opiekę w domu prywatnym pacjenta, a także zdobędziesz przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne do pracy w takich miejscach jak:

  1. szpitale i oddziały szpitalne;
  2. zakłady opiekuńcze i lecznicze;
  3. domy i zakłady pomocy społecznej;
  4. niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
  5. fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych

Jeżeli uznasz, że chcesz pracować poza krajem masz otwarte drzwi. Twoje kwalifikacje będą honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Zatem jeżeli poważnie zastanawiasz się nad swoją przyszłością i szukasz zawodu, który będzie coraz częściej poszukiwany na rynku pracy w Polsce oraz w Unii Europejskiej, to opiekun medyczny jest zawodem dla Ciebie.