Od 15 lat z Wami!

Submenu

Pierwsza pomoc

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy to nie przywilej - to obowiązek. Wybierz kurs dla siebie, zaufaj doświadczeniu i bądź spokojniejszy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - Olsztyn

Poznaj pełną listę kursów i szkoleń skierowanych do osób indywidualnych.

Nazwa kursu/szkoleniaAdresaciLiczba godz.TerminZapisy
Podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznejWszyscy zainteresowani zdobyciem niezbędnej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.5h (1 dzień  szkoleniowy)według zapotrzebowaniaJeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)
Kurs pierwszej pomocy dla kandydatów na prawo jazdyOsoby, które będą zdawały na prawo jazdy. 8h (1 dzień szkoleniowy)według zpotrzebowaniaJeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)
Pediatryczny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodzicówRodzice, przyszli rodzice, osoby pracujące z dziećmi.8h (1 dzień szkoleniowy)według zapotrzebowania Jeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)

Nasze kursy pierwszej pomocy Olsztyn

Nasza oferta Kursów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą kierujemy do osób indywidualnych, kandydatów na prawo jazdy i rodziców jest szyta na miarę.

Wykształciliśmy 310 Ratowników medycznych, z oferty kursów pierwszej pomocy skorzystały do tej pory setki osób i to doświadczenie pozwala nam na takie przygotowanie programu kursu, aby odpowiadał on wymogom grupy, do której jest skierowany.

Podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Olsztyn

Jest to kurs pierwszej pomocy, którego program jest uniwersalny, co powoduje, że jest najczęściej wybierany przez osoby indywidualne, które są zainteresowane nauczeniem się zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Wiedza przekazywana na tym szkoleniu pierwszej pomocy dotyczy każdego aspektu naszego życia. 

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla kandydatów na prawo jazdy

Szkolenie z pierwszej pomocy przygotowane specjalnie dla osób, które będą zdawały egzamin na prawo jazdy. Program tego kursu pierwszej pomocy został przygotowany zgodnie z tym jak będzie wyglądała praktyczna część egzaminu zawierająca elementy pierwszej pomocy. Położyliśmy duży nacisk na sytuacje, które mogą spotkać przyszłego kierowcę na drodze.

Pediatryczny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców

Kurs pierwszej pomocy dedykowany rodzicom, osobom spodziewającym się potomstwa i tym, które pracują z dziećmi. Program kursu nastawiony jest na sytuacje, które związane są z dziećmi i zagrożeniami, które na nie czekają. Kurs trwa tylko 8 godzin, ale wiedza na nim przekazywana jest bezcenna i może uratować zdrowie i życie dziecka. Jesteśmy dumnym partnerem Miasta Olsztyn i honorujemy Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny.

Strefa wiedzy

Termin "pierwsza pomoc" obejmuje zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Czynności te podejmuje osoba znajdująca się na miejscu zdarzenia, wykorzystując powszechnie dostępny sprzęt medyczny oraz leki.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia służb ratowniczych o nagłym zagrożeniu zdrowotnym, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Krew oraz wydzieliny są materiałem potencjalnie zakaźnym. Większość chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C czy AIDS przenosi się przez kontakt z zakażoną krwią.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: A - sprawdź drożność dróg oddechowych. Jeżeli są niedrożne - udrożnij je.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: B - sprawdź czy dana osoba oddycha. Jeżeli nie - rozpocznij resuscytację.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: C - sprawdź czy występują krwawienia zewnętrzne. Jeżeli tak - staraj się je zatamować. Zadbaj o komfort cieplny poszkodowanego.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: D - sprawdź świadomość poszkodowanego poprzez zadanie mu kilku pytań.

Jeżeli dokonałeś oceny stanu ABCD i nie dojechały służby ratownicze, oceń świadomość poszkodowanego poprzez wywiad SAMPLE

Wywiad SAMPLE: S - zapytaj co się stało, jakie dolegliwości ma poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: A - zapytaj o ewentualne alergie, na które może cierpieć poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: M - zapytaj jakie ewentualne leki przyjmuje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: P - zapytaj na jakie ewentualne choroby przewlekłe choruje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: L - zapytaj kiedy poszkodowany jadł coś ostatnio.

Wywiad SAMPLE: E - zapytaj czy poszkodowany pamięta jak doszło do zdarzenia.

5 powodów, dla których warto nam zaufać