Od 15 lat z Wami!

Submenu

Pierwsza pomoc

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy to nie przywilej - to obowiązek. Wybierz kurs dla siebie, zaufaj doświadczeniu i bądź spokojniejszy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy dla nauczycieli i pracowników oświatowych Olsztyn

Placówki oświatowe są miejscami szczególnie narażonymi na zdarzenia związane z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy, a ta nie jest dobrowolna, jest ona obowiązkowa i zapisana w przepisach prawa.

Ostatnie kontrole przeprowadzone przez Najwyższą Izbę Kontroli oraz fakt, że w olbrzymiej większości każdy pracownik pedagogiczny musi przejść i mieć udokumentowany kurs pierwszej pomocy pokazują, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy nie tylko ratuje życie, ale i jest konieczna.

Dlatego też, specjalnie z myślą o nauczycielach, pracownikach niepedagogicznych szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, przygotowaliśmy kompleksową ofertę szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poznaj ofertę kursów i szkoleń skierowanych do pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych.

Nazwa kursuAdresaciLiczba godz.TerminZapisy
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników placówek oświatowychWszyscy zainteresowani zdobyciem niezbędnej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  według zapotrzebowania (1 dzień szkoleniowy)według zapotrzebowania Jeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)
Kurs kwalifikacyjny przygotowujący nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocyNauczyciele czynni zawodowo chcący nabyć kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy32h (2 weekendy)według zapotrzebowania Jeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)

Poznaj kilka faktów o nas:

  • Naszym partnerem jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, zatem nie musisz się bać o ważność i prawidłowość wydawanych zaświadczeń.
  • Wykształciliśmy ponad 310 ratowników medycznych, którzy na co dzień ratują zdrowie i życie Polaków.
  • Jesteśmy elastyczni – szkolimy zarówno osoby indywidualne jak i całe rady pedagogiczne.
  • Posiadamy profesjonalną kadrę, która od kilkunastu lat nie tylko pracuje w zawodzie Ratownika medycznego, ale i szkoli z zakresu pierwszej pomocy.
  • Nasza baza i pomoce dydaktyczne są odpowiednie do kształcenia w zawodzie Ratownika medycznego, a co za tym idzie, idealnie wspomagają prowadzenie wszelkich kursów z zakresu pierwszej pomocy.

Strefa wiedzy

Termin "pierwsza pomoc" obejmuje zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Czynności te podejmuje osoba znajdująca się na miejscu zdarzenia, wykorzystując powszechnie dostępny sprzęt medyczny oraz leki.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia służb ratowniczych o nagłym zagrożeniu zdrowotnym, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Krew oraz wydzieliny są materiałem potencjalnie zakaźnym. Większość chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C czy AIDS przenosi się przez kontakt z zakażoną krwią.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: A - sprawdź drożność dróg oddechowych. Jeżeli są niedrożne - udrożnij je.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: B - sprawdź czy dana osoba oddycha. Jeżeli nie - rozpocznij resuscytację.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: C - sprawdź czy występują krwawienia zewnętrzne. Jeżeli tak - staraj się je zatamować. Zadbaj o komfort cieplny poszkodowanego.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: D - sprawdź świadomość poszkodowanego poprzez zadanie mu kilku pytań.

Jeżeli dokonałeś oceny stanu ABCD i nie dojechały służby ratownicze, oceń świadomość poszkodowanego poprzez wywiad SAMPLE

Wywiad SAMPLE: S - zapytaj co się stało, jakie dolegliwości ma poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: A - zapytaj o ewentualne alergie, na które może cierpieć poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: M - zapytaj jakie ewentualne leki przyjmuje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: P - zapytaj na jakie ewentualne choroby przewlekłe choruje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: L - zapytaj kiedy poszkodowany jadł coś ostatnio.

Wywiad SAMPLE: E - zapytaj czy poszkodowany pamięta jak doszło do zdarzenia.

5 powodów, dla których warto nam zaufać