Od 15 lat z Wami!

Submenu

Pierwsza pomoc

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy to nie przywilej - to obowiązek. Wybierz kurs dla siebie, zaufaj doświadczeniu i bądź spokojniejszy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy jest obowiązkiem pracodawcy. Wiemy, że to truizm. Przez pojęcie "bezpieczeństwa" powinniśmy rozumieć nie tylko to co nakłada na pracodawcę ustawodawca oraz inspektor BHP. Powinniśmy przez nie rozumieć również wyposażenie pracowników w wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ta wiedza nie tylko może uratować zdrowie lub życie, ale może stać się również swoistą wartością dodaną do danego miejsca pracy.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

  • Wykształciliśmy 310 Ratowników medycznych.
  • Nasze szkolenia i kursy prowadzą czynni zawodowo Ratownicy medyczni, którzy mają duże doświadczenie nie tylko zawodowe, ale i w prowadzeniu szkoleń.
  • Jesteśmy elastyczni - zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczymy nie tylko w naszej siedzibie, ale i na miejscu u klienta. Twoją rolą jest jedynie skontaktować się z nami - my zajmiemy się resztą.
  • Jesteśmy wpisani do Rejestru Jednostek Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Olsztynie.
  • Wydajemy zaświadczenia, które udokumentują zdobycie wiedzy przez Twoich pracowników.
  • Nie ma dla nas znaczenia, czy masz do przeszkolenia 10 czy też 1000 osób. Zajmiemy się tym kompleksowo.
  • Programy kursów, formę zajęć, termin oraz miejsce, zawsze dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. 

Poznaj pełną listę kursów i szkoleń skierowanych do firm i instytucji.

Nazwa kursu/szkoleniaAdresaciLiczba godz.TerminZapisy
Kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla pracowników transportuZawodowi kierowcy (PKS, Taxi, MPK, ZKM, TIR)według zapotrzebowaniawedług zapotrzebowaniaJeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)
Kurs pierwszej pomocy dla kandydatów na prawo jazdySzkoły nauki jazdywedług zapotrzebowaniawedług zapotrzebowaniaJeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)
Kurs podstawowej pierwszej pomocy przedmedycznej - dopasowany do potrzeb danej firmy/instytucjiFirmy, instytucjewedług zapotrzebowaniawedług zapotrzebowaniaJeżeli jesteś zainteresowana/ny, zadzwoń 513 304 602 (odbieramy do godz. 16.00)

Strefa wiedzy

Termin "pierwsza pomoc" obejmuje zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Czynności te podejmuje osoba znajdująca się na miejscu zdarzenia, wykorzystując powszechnie dostępny sprzęt medyczny oraz leki.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia służb ratowniczych o nagłym zagrożeniu zdrowotnym, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Krew oraz wydzieliny są materiałem potencjalnie zakaźnym. Większość chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C czy AIDS przenosi się przez kontakt z zakażoną krwią.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: A - sprawdź drożność dróg oddechowych. Jeżeli są niedrożne - udrożnij je.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: B - sprawdź czy dana osoba oddycha. Jeżeli nie - rozpocznij resuscytację.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: C - sprawdź czy występują krwawienia zewnętrzne. Jeżeli tak - staraj się je zatamować. Zadbaj o komfort cieplny poszkodowanego.

Ocena stanu poszkodowanego ABCD: D - sprawdź świadomość poszkodowanego poprzez zadanie mu kilku pytań.

Jeżeli dokonałeś oceny stanu ABCD i nie dojechały służby ratownicze, oceń świadomość poszkodowanego poprzez wywiad SAMPLE

Wywiad SAMPLE: S - zapytaj co się stało, jakie dolegliwości ma poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: A - zapytaj o ewentualne alergie, na które może cierpieć poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: M - zapytaj jakie ewentualne leki przyjmuje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: P - zapytaj na jakie ewentualne choroby przewlekłe choruje poszkodowany.

Wywiad SAMPLE: L - zapytaj kiedy poszkodowany jadł coś ostatnio.

Wywiad SAMPLE: E - zapytaj czy poszkodowany pamięta jak doszło do zdarzenia.