Od 15 lat z Wami!

Medyczna Szkoła Zawodowa PROMEDICA

Naszą misją jest wykształcić kompetentnych fachowców, którzy będą stanowili realną jakość na rynku pracy.

Technik weterynarii – wywiad z koordynatorem kierunku

W naszej Szkole, każdy kierunek ma swojego koordynatora, osobę, która dba nawet o najdrobniejsze szczegóły związane z nauką. Tak też jest w przypadku kierunku Technik weterynarii. Z ramienia Medycznej Szkoły Zawodowe PROMEDICA Dla Dorosłych jest nim Pani Marta Gąglewska.

Redakcja: Pani Marto, na czym polega Pani rola?

Marta Gąglewska: Jestem przede wszystkim do dyspozycji Słuchaczy. Rozmawiam z nimi, odpowiadam na ich pytania związane z nauką, rozwiązuję problemy, które czasem się pojawiają, dbam o dobrą i życzliwą komunikację. Mówiąc ogólnie – dbam o to, aby każdy Słuchacz czuł się u nas dobrze, a relacja z nim oparta była na partnerstwie. Jednocześnie jestem odpowiedzialna za współpracę z naszymi Partnerami.  

Partnerami?

Tak. Na stałe współpracujemy z Przychodnią Weterynaryjną 4 Łapy z Olsztyna, gdzie nasi Słuchacze, pod czujnym okiem Pani Magdaleny Kowalewskiej i Pana Grzegorza Załuski zdobywają umiejętności praktyczne. Mamy również umowy partnerskie podpisane z dwoma schroniskami – w Tomarynach i w Olsztynie.

Na czym polega współpraca z nimi?

Często powtarzamy, że w naszym przypadku najpierw była miłość do zwierząt, a dopiero później pomysł i uruchomienie kierunku Technik weterynarii w Olsztynie. Nie wyobrażaliśmy sobie, aby mogło być odwrotnie. Dzięki naszej współpracy, Słuchacze mają możliwość odbywania zajęć w schroniskach, a my mamy możliwość pomagać ich podopiecznym. Przykładowo, zwierzaki z Tomaryn leczone są podczas zajęć odbywających się w Przychodni 4 Łapy. Często nasi Słuchacze zostają wolontariuszami w tych placówkach.

Jak zorganizowana jest nauka w Szkole?

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym - średnio co 2 tygodnie, w sobotę i niedzielę. Staramy się tak układać plan zajęć, aby nie było dużego rozdźwięku pomiędzy teorią, a praktyką oraz by nasi Słuchacze mieli jak najwięcej zajęć w miejscach, w których może podjąć pracę technik weterynarii.

Skoro już o pracy mowa - jakie są perspektywy pracy po ukończeniu kierunku Technik weterynarii?

Przychodnie i lecznice zwierząt. Na Warmii i Mazurach, z racji silnej weterynarii na UWM mamy wielu lekarzy weterynarii. Potrzebny jest jednak personel pomocniczy, który nie tylko będzie dla nich wsparciem, ale i nie będzie stanowił realnej konkurencji. Dodatkowo absolwent może rozpocząć pracę na fermach, w schroniskach, w organach inspekcji weterynaryjnej i wszelkiego innego rodzaju fundacjach i stowarzyszeniach.

Znamy zatem perspektywy zatrudnienia, ale jak zostać Technikiem weterynarii?

Należy wybrać odpowiednią dla siebie szkołę policealną, która kształci w tym zawodzie. Uczęszczać na zajęcia, uczyć się i zdać 3 kwalifikacje w zawodzie. Tylko tyle, ale i aż tyle. To zawód odpowiedzialny więc należy wymagać od siebie, ale i od szkoły, którą się wybrało.

Są jakieś ograniczenia?

Poza formalnymi, czyli, że kandydat musi mieć ukończone 18 lat oraz musi posiadać wykształcenie średnie (red. może być bez matury) - nie ma. My jednak dodajemy zawsze od siebie, że powinien kochać zwierzęta i ich się nie bać.

Kiedy rozpocznie się nauka?

Jesteśmy w trakcie rekrutacji na rok szkolny 2015/2016. Zajęcia planujemy rozpocząć we wrześniu 2015 r.

Jakby mogła Pani wymienić 3 rzeczy, które wyróżniają PROMEDICĘ?

Sprawna i oparta na partnerstwie komunikacja w końcu za nią odpowiadam ;). Dbałość o jakość – bez różnicy czy chodzi o nauczanie, czy czystość w szkole. 15 lat doświadczenia w kształceniu w zawodach medycznych. To wszystko powoduje, że jesteśmy chętnie wybierani przez Słuchaczy, a to nobilituje nas do jeszcze cięższej pracy.

Dziękuję.

Ja również i zapraszam do odwiedzania naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku.

Pani Marta Gąglewska jest z nami od czerwca 2012 r., jest Kierownikiem ds. administracji i z ramienia Szkoły koordynuje kierunek Technik weterynarii. W wolnych chwilach zabiera swojego psa Majlo, wsiada do samochodu i zwiedza bliższe oraz dalsze okolice Olsztyna. Miłośniczka zwierząt, aktywnie wspiera Schronisko w Tomarynach. 

tel. 797 749 088 ; mail: m.gaglewska@szkola-promedica.pl 

Wróć