Technik weterynarii – podstawowe informacje

Rekrutacja 2015/2016 rozpoczęta. Na podstawie najczęściej zadawanych pytań odnośnie nauki na kierunku Technik weterynarii, przygotowaliśmy dla Was poniższą ściągawkę. Dowiecie się z niej np. jakie przedmioty będą realizowane, jakie umiejętności powinniście posiadać po ukończeniu Szkoły i zdaniu egzaminów oraz jakie macie perspektywy zatrudnienia.

Realizowane przedmioty

Nauka trwa 4 semestry (2 lata) i podczas niej będę realizowane następujące przedmioty:

• Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia,
  • Język obcy w weterynarii,
  • Przepisy ruchu drogowego,
  • Anatomia i fizjologia zwierząt,
  • Chów, hodowla i inseminacja zwierząt,
  • Diagnostyka weterynaryjna,
  • Choroby i pielęgnacja zwierząt,
  • Administracja weterynaryjna,
  • Higiena zwierząt rzeźnych i mięsa,
  • Anatomia i fizjologia zwierząt w praktyce,
  • Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych,
  • Zabiegi weterynaryjne,
  • Analityka weterynaryjna,
  • Kontrola i nadzór weterynaryjny,
  • Praktyki zawodowe.

Absolwent

Po ukończeniu kierunku Technik weterynarii, absolwent naszej Szkoły powinien potrafić m.in.:

1. Prowadzić chów i hodowlę zwierząt gospodarskich i towarzyszących oraz wykonywać zabiegi inseminacji wybranych gatunków zwierząt.
  2. Wykonywać czynności pomocnicze dotyczące diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt.
  3. Wykonywać zabiegi pielęgnacyjnych i zootechniczne u zwierząt.
  4. Wykonywać czynności pomocnicze z zakresu zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego oraz czynności pomocnicze w zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
  5. Wykonywać czynności pomocnicze w trakcie prowadzenia badań przedubojowych zwierząt oraz w poubojowym badaniu mięsa.
  6. Prowadzić i obsługiwać ciągnik rolniczy z przyczepą (przyczepami).

Perspektywy zatrudnienia

Gdy już ukończysz szkołę oraz zdasz egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, otrzymasz dyplom i możesz podjąć pracę m.in. w:

• lecznicach zwierząt,
  • przychodniach weterynaryjnych,
  • fermach,
  • schroniskach,
  • organach inspekcji weterynaryjnej.

W tym miejscu trzeba również wspomnieć o tym, że osoby, które ukończą naukę na kierunku Technik weterynarii mogą znaleźć zatrudnienie w fundacjach, stowarzyszeniach, które w swoim statucie mają działania na rzecz zwierząt.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz nam zaufać i rozpocząć naukę na kierunku Technik weterynarii w Olsztynie, w naszej Szkole, powinieneś wiedzieć, że:

• Potrzebne dokumenty i sam proces rekrutacji jest opisany TUTAJ.
  • Możemy przyjąć tylko 24 osoby, a o przyjęciu do szkoły decyduje tylko i wyłącznie kolejność zgłoszeń. Nie ma rozmów ani egzaminów wstępnych.
  • Nauka trwa 4 semestry i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie (do zdania są 3 kwalifikacje).
  • Zajęcia odbywają się średni co dwa tygodnie – w sobotę i niedzielę.
  • Każdy kto spełni wymogi rekrutacji będzie mógł skorzystać z pakietu „Dla Ciebie”. Za darmo i bez żadnych warunków.
  • Wszystkie nasze promocje sumują się.