Technik farmacji w PROMEDICE

Medyczna Szkoła Zawodowa PROMEDICA jest jedną z kilku szkół w Olsztynie, która kształci na kierunku Technik farmacji. Łączy nas obowiązkowa podstawa programowa, którą zgodnie z prawem każda szkoła musi realizować. Na tym kończą się podobieństwa. Zatem jak wygląda kształcenie na tym kierunku w naszej szkole?

Przede wszystkim – jakość

Nie jesteśmy sieciówką, nie kształcimy w wielu, często niepowiązanych ze sobą zawodach. Specjalizujemy się w kierunkach medycznych. Robimy wszystko, aby jakość była „widoczna” w każdym elemencie funkcjonowania Szkoły – począwszy od kształcenia, poprzez obsługę administracyjną, a skończywszy na doborze nauczycieli.

Jakość kształcenia

Moglibyśmy rozpisywać się na temat tego, że nasza kadra jest najlepsza, baza dydaktyczna fantastyczna, a efekty kształcenia oszałamiające. Napiszemy jednak tylko tyle, że dla nas największym sprawdzeniem tego, czy nasi uczniowie kształceni są dobrze, są coroczne wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i tak:

• W 2012 roku Uczniowie Medycznej Szkoły Zawodowej PROMEDICA osiągnęli najwyższą zdawalność zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w woj. warmińsko - mazurskim. Zdawalność wyniosła 76%.
  • W 2013 roku nasi Uczniowie poprawili ten wynik i osiągnęli 85% zdawalność.
  • W 2014 roku nasi Uczniowie osiągnęli 76% zdawalność.

Jakość administracji

Podczas rekrutacji, każda ze szkół jest dostępna codziennie, telefon odbiera do późnych godzin wieczornych, a sekretariat pracuje jak nigdy. Ale jak to wygląda gdy już zakończy się rekrutacja? U nas nie musisz zadawać sobie tego pytania. Jesteśmy do dyspozycji naszych Uczniów 7 dni w tygodniu, telefon odbieramy do godziny 20.00 każdego dnia i wykorzystujemy wszystkie, nowoczesne kanały komunikacji. To my jesteśmy dla ucznia, a nie uczeń dla nas, a szybkie i rzetelne przekazywanie informacji jest jednym z naszych priorytetów.

Jakość komunikacji

Nie istnielibyśmy bez naszych uczniów. Cieszymy się, że każdego roku, tak wielu decyduje się nam zaufać. Liczymy się z ich zdaniem. Każdy kierunek ma swojego opiekuna, który cyklicznie spotyka się z uczniami i wsłuchuje się w ich uwagi. Dodatkowo, co semestr przeprowadzamy anonimowe badanie satysfakcji naszych uczniów. Dzięki niemu poznajemy ich zdanie, wsłuchujemy się w sugestie i zmieniamy się. Wszyscy tworzymy atmosferę w naszej Szkole a dwustronna, oparta na zaufaniu i zrozumieniu komunikacja, jest jej fundamentem.