Technik farmaceutyczny – podstawowe informacje

Rozpoczęliśmy rekrutację 2015/2016. W historii Szkoły, mamy za sobą już 5 procesów rekrutacyjnych i wiemy, jakie pytania padają najczęściej w kontekście nauki na kierunku Technik farmaceutyczny. Na ich podstawie przygotowaliśmy poniższą ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się na przykład, jakie przedmioty są realizowane na tym kierunku oraz jakie macie perspektywy zatrudnienia.

Realizowane przedmioty

Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i podczas niej będą realizowane następujące przedmioty:

• Wychowanie fizyczne,
  • Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia,
  • Język obcy w branży farmaceutycznej,
  • Podstawy patofizjologii z elementami pierwszej pomocy,
  • Organizacja ochrony zdrowia,
  • Język migowy,
  • Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia,
  • Technologia postaci leków,
  • Farmakologia,
  • Analiza leków,
  • Farmakognozja,
  • Technika sporządzania leków,
  • Analiza produktów leczniczych i wyrobów medycznych,
  • Badania tożsamości surowców naturalnych,
  • Świadczenia farmaceutyczne,
  • Podstawy przedsiębiorczości,
  • Praktyka zawodowa.

Cele kształcenia

Po ukończeniu kierunku Technik farmacji, absolwent naszej Szkoły powinien potrafić m.in.:

1. Sporządzać i wytwarzać produkty lecznicze.
  2. Wykonywać czynności związane z obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu na podstawie ustawy Prawo farmaceutyczne, w szczególności wydawanie tych produktów.
  3. Uczestniczyć w analizach i procesie kontroli produktów leczniczych i wyrobów medycznych w laboratoriach.

Perspektywy zatrudnienia

Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, otrzymasz dyplom i możesz podjąć pracę m.in. w:

• aptekach (ogólnodostępnych, szpitalnych, zakładowych),
  • punktach aptecznych,
  • hurtowniach farmaceutycznych,
  • laboratoriach chemicznych, zielarskich i spożywczych,
  • zakładach przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i zielarskiego,
  • stacjach sanitarno-epidemiologicznych,
  • inspekcjach farmaceutycznych.

W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że Technicy farmaceutyczni są podstawowymi i bardzo cenionymi pracownikami aptek. Stanowią również bardzo zgraną i słuchaną grupę zawodową.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz nam zaufać i rozpocząć naukę na kierunku Technik farmacji w Olsztynie, w naszej Szkole, powinieneś wiedzieć, że:

• Liczba miejsc to tylko 24 osoby. Nie ma rozmów ani egzaminów wstępnych – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Potrzebne dokumenty i sam proces rekrutacji jest opisany TUTAJ.
  • Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.
  • Zajęcia odbywają się co tydzień – w piątek, sobotę i niedzielę.
  • Każdy kto spełni wymogi rekrutacji będzie mógł skorzystać z pakietu „Dla Ciebie”. Za darmo i bez żadnych warunków.
  • Wszystkie nasze promocje sumują się.