Rozwój, rozwój, rozwój

Żadna szkoła, której zależy na jak najlepszym przygotowaniu słuchaczy do zawodu nie może pozwolić sobie na to, aby po uruchomieniu kierunku stwierdzić, że osiągnęła sukces i zapomnieć o nim. Takie podejście w najlepszym przypadku skutkuje problemami z utrzymaniem ciągłości kształcenia, a w najgorszym odbija się na wynikach jakie uzyskują słuchacze podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Co udało się zrobić?

Od początku powstania kierunku Technik weterynarii w Olsztynie, udało się nam pozyskać 3 bardzo ważnych Partnerów – Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach i Przychodnię weterynaryjną 4 Łapy. Zamierzamy skupić się na rozszerzeniu współpracy z tymi Podmiotami oraz na ciągłym podnoszeniu jakości tej współpracy.

Pakiet „Dla Ciebie”

Nasze podejście do „łapania” słuchacza na tablet lub zniżki do kina i na masaż – jest znane i my nie konkurujemy o niego w ten sposób. Od powstania tego kierunku, postawiliśmy sobie za cel, że będziemy robili wszystko, aby podczas nauki, słuchacz realizował nie tylko treści zawarte w podstawie programowej. Dążymy do tego, aby zdobył również dodatkowe, związane z przyszłym zawodem umiejętności. Dlatego też, przygotowaliśmy pakiet „Dla Ciebie”, w skład którego wchodzi m.in. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla Techników weterynarii, Szkolenie z autoprezentacji, czy też Szkolenie z pracy z trudnym klientem.

Kierunki rozwoju

Naszą misją jest wykształcić z uśmiechem wysoko wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą robili pozytywną różnicę na rynku pracy i zgodnie z nią planujemy rozwój. Na pewno będziemy zacieśniali współpracę z dotychczasowymi Partnerami. Będziemy starali się pozyskać jeszcze 2 duże podmioty, które umożliwią nam zaspokajanie zapotrzebowania na naukę na tym kierunku w naszej Szkole (mamy tylko 24 miejsca, a zainteresowanie jest znacznie wyższe). Będziemy rozbudowywali ofertę szkoleń i kursów dodatkowych w taki sposób, aby po ukończeniu Szkoły, absolwent mógł pochwalić się w CV czymś więcej niżeli samym dyplomem. Nie boimy się wyzwań, a ciągły rozwój jest dla nas priorytetem.