Nowy kierunek w naszej ofercie – Opiekun medyczny

Długo zastanawialiśmy się czy uruchamiać kierunek Opiekun medyczny w Olsztynie. Mieliśmy wątpliwości dotyczące m.in. tego, że jest on obecny w ofercie wielu olsztyńskich szkół, a z tego co nam wiadomo, nie wszystkie kompletują klasy. Wiele życzliwych i mniej życzliwych nam osób powtarza, że to może się nie udać.

Podobnie było z Technikiem weterynarii

Podobne wątpliwości i komentarze towarzyszyły naszym planom otworzenia kierunku Technik weterynarii. I co? Osiągnęliśmy pełen sukces, nie mamy problemów z naborami, słuchacze są zadowoleni, a my cały czas rozwijamy ten kierunek. Zatem dlaczego miałoby się nie udać z Opiekunem medycznym? Przecież za ten kierunek odpowiada ten sam, zgrany i doświadczony Zespół ludzi.

Dlaczego Opiekun medyczny?

Naszą misją jest wykształcić z uśmiechem wysoko wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą robili pozytywną różnicę na rynku pracy. Wszystko co robimy, robimy na 100% i z pasją, a od początku istnienia naszej Szkoły przyświecają nam te same 3 zasady:

1. Nie tworzyć ze szkoły supermarketu z wieloma, często niepowiązanymi ze sobą kierunkami.
  2. Kształcić w zawodach medycznych i około medycznych, bo do tego mamy wiedzę, sprawdzoną i doświadczoną kadrę i dobrze wyposażoną bazę.
  3. Wsłuchiwać się uważnie w potrzeby rynku pracy, uczniów i na tej podstawie budować swoją ofertę edukacyjną.

Opiekun medyczny idealnie wpisuje się w te 3 zasady. Jest zawodem medycznym, z olbrzymią przyszłością, a my mamy odpowiednie doświadczenie, kadrę i bazę, aby absolwenci tego kierunku stanowili realną wartość na rynku pracy.

Jakie mamy plany?

Plany mamy ambitne. Chcemy nie tylko wyposażyć absolwenta w wiedzę potrzebną do zdania egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, ale i umożliwić mu bezpłatne zdobycie dodatkowych kwalifikacji, dzięki którym, po otrzymaniu dyplomu będzie miał większą szansę na szybkie znalezienie pracy w zawodzie. Czy nam się to uda? Mamy nadzieję, że tak, w końcu udaje się to nam w przypadku Technika weterynarii, Technika farmaceutycznego i udawało się nam w przypadku 310 absolwentów kierunku Ratownik medyczny.

Dowiedz się więcej o kierunku Opiekun medyczny>>